Unia Europejska
Dodano: 08/10/2020

Prefabrykaty betonowe

Prefabrykaty betonowe POZBRUK

Nowoczesne systemy budowlane wykorzystujące prefabrykaty betonowe zyskują na rynku coraz większą popularność. Znaczenie i korzyści budownictwa prefabrykowanego doceniają inżynierowie, architekci, wykonawcy i deweloperzy. W ofercie produktowej firmy POZBRUK dostępne są gotowe wyroby betonowe kierowane zarówno do Klientów indywidualnych, jak i inwestycyjnych.

Transport prefabrykatów betonowych

Co to są prefabrykaty?

Prefabrykaty betonowe to półprodukty, które wykorzystywane są do budowy domów jednorodzinnych, obiektów wielokondygnacyjnych oraz większych inwestycji użyteczności publicznej. Produkowane są w zakładach, a następnie montowane na placu budowy. Prefabrykaty żelbetowe i konstrukcje struno betonowe wykorzystuje się nie tylko dla budownictwa mieszkaniowego, ale również przemysłowego i rolniczego.

Gotowe wyroby betonowe – ściany i stropy

Kluczowym elementem każdego obiektu architektonicznego jest ściana. To system ścian tworzy konstrukcję, na której oparte są inne elementy budowlane, takie jak: stropy, ościeża czy dachy. Tradycyjne rozwiązania, w których tworzenie segmentów konstrukcyjnych wykonywane jest na placu budowy, wydłużają znacząco proces budowlany. Doskonałym rozwiązaniem są prefabrykowane ściany. Charakteryzują się one wysokimi właściwościami akustycznymi oraz wytrzymałościowymi. Ponadto ich montaż jest łatwy i szybki. Dzięki wykorzystaniu prefabrykatów betonowych wykończenie ściany wewnętrznej wymaga wyłącznie zastosowania gładzi gipsowej oraz pokrycia farbą. Kluczowym aspektem w budownictwie z prefabrykatów jest precyzja. To właśnie za sprawą gotowych elementów betonowych można zniwelować m.in. odchylenia wymiarowe. Gwarantuje to wysoką dokładność montażu oraz zachowanie kątów prostych. Proces produkcyjny prefabrykatów jest bardzo dokładnie planowany, dlatego możliwe jest wcześniejsze wprowadzenie gotowych kanałów instalacyjnych (elektryczny, wentylacyjny, system nawilżania pomieszczeń) w przegrodzie między-ścianowej.

Ściana prefabrykowana z betonu

Zobacz produkt – betonowe ściany prefabrykowane POZBRUK

Płyta filigran – prefabrykowane stropy

Płyty filigran dają możliwość dowolnego kształtowania stropów bez ograniczeń dla projektanta. To kolejny, prefabrykowany element konstrukcyjny stosowany w nowoczesnym budownictwie. Ich finalna grubość, w zależności od rozpiętości i obciążeń, wynosi 14-30 cm. Natomiast szerokość produkcyjna płyt wynosi do 2,50 cm, a długość do 8,00 m. Za sprawą tych parametrów technicznych możliwe jest dopasowywanie stropów filigranowych do nawet najbardziej wymagających projektów. Prefabrykowane elementy mogą być opierane bezpośrednio na gotowych ścianach, co zdecydowanie ułatwia proces montażowy.

Betonowe płyty prefabrykowane filigran

Zobacz produkt – betonowe stropy filigran POZBRUK

Zalety stosowania prefabrykatów betonowych

Ze względu na specyfikę materiału prefabrykowanego budowa domu, bloku czy obiektu użyteczności publicznej staje się niezwykle prosta. Do najważniejszych zalet wykorzystywania prefabrykatów należą:

 

Chcesz być na bieżąco z informacjami o naszych produktach? Obserwuj nas na Social Media:

Facebook

LinkedIn

Instagram

Pinterest

YouTube

Polecane produkty

Ściany prefabrykowane i stropy filigran

Prefabrykowana ściana warstwowa

Ściany prefabrykowane i stropy filigran

Strop filigran

Załaduj więcej artykułów

Zobacz również