Co zrobić, gdy kostka brukowa przepuszcza wodę

Przyznajemy się. Nasza kostka brukowa Domino hydro "przecieka", choć ściślej należałoby napisać, że przepuszcza — wodę — ok. 4000 litrów/h/m2. Jednak opracowując ideę produktu, działaliśmy z premedytacją.

Brak kałuż na nawierzchni

Kostka przepuszczająca wodę rekompensuje powierzchnię biologicznie czynną, która jest tracona, podczas standardowego utwardzania podłoża z wykorzystaniem betonu lub asfaltu. Dzięki jej zastosowaniu umożliwiamy wodzie opadowej przedostanie się do gruntu, a tym samym systematyczne zasilanie ekosystemu. Nawierzchnie wykonane kostki z Domino hydro stanowią dowód na potwierdzenie wspierania polityki ekologicznej przez przedsiębiorstwo. To również znakomity pomysł na początek działań sprzyjających naturalnemu środowisku. Wdrożyć powinny je nie tylko duże firmy, lecz również segment MŚP, tak wszechobecny w polskiej gospodarce. W Polsce dominują pory roku "przejściowe" - powoli do tej grupy również należy wliczyć zwykle łagodne zimy. Nie brakuje wtedy opadów, szczególnie deszczu, zatem inwestycja w lubiącą przyjmować opady powierzchnię stanowi dobre rozwiązanie. Niezależnie od tego, kostkę przepuszczają wodę cechuje odporność na mróz i sól. Jej konserwacja również nie nastręcza kłopotów ani dużych wydatków. To ostatnie ma szczególne znaczenie dla przedsiębiorców postrzegających (słusznie!) cenę zakupu produktu jako tylko część całkowitych kosztów poniesionych podczas jego użytkowania (wliczając w to również nasz czas). 

Podatek od deszczu

Zyskać mogą także finanse inwestorów w kwestii fiskalnej. Od dłuższego czasu zanosi się bowiem na zmiany w tzw. podatku od deszczu, które najbardziej dotkną właścicieli dużych terenów obfitujących w zabudowania, asfalt, beton. Ustawodawcy przekładali już datę wprowadzenia nowych przepisów, niekorzystnych z punktu widzenia portfela podatników. Prędzej niż później jednak uchwalą stosowne regulacje. A wtedy posiadanie na "wyposażeniu" kostki brukowej przepuszczającej wodę, np. Domino hydro z Pozbruku, pozwoli uiszczać niższe opłaty. Dzięki temu oprócz wartości ekologicznych można tutaj liczyć na dosłowne oszczędności. Co ważne dla firm, grubość kostki wynosząca 8 cm pozwala wprowadzić ruch samochodowy. Zastosowanie znajdzie ona na parkingach, chodnikach, placach przed firmą, urzędem oraz ścieżkach dla pieszych. Nabywcy mają wyboru 3 kolory: szary, grafitowy i czerwony. Zdecydowanie największym powodzeniem Domino hydro cieszy się wśród przedsiębiorców, lecz oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie, by zakupu dokonał również klient indywidualny.

Kostka brukowa bez reklamacji

Domino hydro to świetny produkt dla przedsiębiorców i władz samorządowych dbających o funkcjonalne zagospodarowanie ciągów komunikacyjnych. Biznes coraz częściej dostrzega swoją rolę, odpowiedzialność, za naszą planetę wykraczając działaniami poza sprzedaż. Bo niestety, zasoby są wyczerpywalne a przyroda bezwzględnie niszczona. Zatem dbałość po Domino hydro powinny sięgnąć firmy, dla których ważny jest ekosystem, zielona polityka, chcące stawiać na strategię sprzyjającą środowisku naturalnemu. I to stosunkowo niewielkim kosztem. Przyda się również nabywcom indywidualnym posiadającym duży, zabudowany, teren.

Zapraszamy na film

Przygotowany przez Pozbruk film świetnie pokazuje właściwości kostki brukowej przepuszczającej wodę. Mamy nadzieję, że po jego obejrzeniu i lekturze tego tekstu, nikt nie będzie zdziwiony, że kupił "dziurawe produkty", które koniecznie trzeba oddać do reklamacji.