Unia Europejska
Dodano: 28/07/2021

Donice ogrodowe zapraszają w podróż dookoła Europy

Zaczekajcie, stop! Zanim wybierzecie rodzaj donicy do ogrodu, skorzystajcie z zaproszenia na wirtualną podróż dookoła Europy. Poczynając od południa Starego Kontynentu, obejrzymy donice w stylu hiszpańskim, włoskim, greckim. Potem międzylądowanie, wszak są wakacje i w kolejnym tekście ruszymy m.in. do Belgii i Szwecji.

Boeing już na pasie startowym, wcześniej jednak krótka „odprawa” dotycząca podróży. Bez obaw, nie sprawdzamy wyniku testów na koronawirusa ani zaświadczeń o szczepieniach. Donice ogrodowe z betonu są tworzone z naturalnych kruszyw i piaskowane, wykazując dużą wytrzymałość na obciążenia, wilgoć i trudne warunki atmosferyczne. Plastikowa konkurencja tutaj może od razu ogłosić kapitulację. Każda donica betonowa posiada specjalne zabezpieczenie hydrofobowe h-plus – to taki ochroniarz przed upałem oraz mrozem. Odporność na wybarwienia zapewnia zachowanie trwałych i żywych kolorów. Tak przy okazji – Pozbruk proponuje 5 wariantów kolorystycznych, różniących się barwą powierzchni i typami kruszywa. Nie ma też problemu z konserwacją, wpadliśmy bowiem na pomysł zastosowania zabezpieczenia o nazwie Nano. Ułatwia ono utrzymanie powierzchni w czystości niezależnie od pogody.

Wszystkie donice ogrodowe Pozbruku są kompatybilne z pozostałymi produktami systemu Presstone, niczym najbardziej dopasowane puzzle. Zatem bez cienia nieśmiałości dobierajcie je do okładzin elewacyjnych (materiałów do „obłożenia” budynku), schodów, podestów, parapetów i innych elementów małej architektury. Kompletujcie do woli a inspiracją niech stanie się „donicowa” podróż dookoła Starego Kontynentu. Można wchodzić na pokład!

Donica hiszpańska

Zapięte pasy? Kołujemy i lecimy, na początek już niemal na południowy kraniec Europy. Hiszpania słynie m.in. z niesamowitej architektury miejskiej, piłki nożnej (wolicie Real Madryt czy FC Barcelona?), fascynującej historii znaczonej odkryciami (głównie geograficznymi). Donice hiszpańskie, w przeciwieństwie do wielkości kraju, są najmniejszymi w ofercie Pozbruku: wymiary wynoszą 37×24 cm. Patrzymy na nią, patrzymy i patrzymy, a klawiatura nie chce pisać banałów typu śródziemnomorska stylistyka donic. Tyle że to najprawdziwsza prawda. Dlatego chętnie w donicy hiszpańskiej umieścimy np. drzewka cytrusowe i kolorowe kwiaty (egzotyczne jak i nasze polskie). Oczywiście nie narzucamy doboru roślinności, ba prosimy o podzielenie się swoimi koncepcjami.

Donica włoska

Pozostajemy w klimacie Morza Śródziemnego, które oblewa również rejony Italii. Pizza, makarony, słoneczne Alpy, niewiarygodne plaże, cudowne miasteczka – Włochy są wspaniałe. Donicę włoską (45×45 cm) wyróżniają okrągłe kształty podobne do koleżanki z Półwyspu Iberyjskiego. Do tego smukła i wysoka sylwetka, niczym u modelek na wybiegu w Mediolanie, zwanym przez niektórych stolicą mody. Żartowniś tę donicę ogrodową określił „Hiszpanka na diecie”, nam kształtem bardziej przypomina motywy starożytne. Wiecie Rzym i te sprawy.

Donica grecka

Trzecie z rodzeństwa donic z charakterem architektonicznym krajów południowoeuropejskich. Nie tylko dzieci (słusznie!) kojarzą Grecję z antykiem i tak właśnie wygląda donica do ogrodu o nazwie kraju Sokratesa (filozofa, nie piłkarza). Większa od hiszpańskiej, więc można i nieco większe rośliny hodować, choć bez przesady – w naszej kolekcji są prawdziwe olbrzymy, lecz o nich później. Generalnie spoglądając na donicę grecką nasuwa się rozszerzenie powiedzenia małe jest piękne – niczym greckie wyspy. Mając ją w ogrodzie, dla zwiększenia klimatu proponujemy umieścić na kulinarnym stole apetyczne souvlaki lub sałatkę (grecką rzecz jasna). Wymiary? Dobre: 45×33 cm.

Tu się na chwilę zatrzymamy i odpoczniemy. Do wyboru mnóstwo wysp + stały ląd. Mocno historyczne Rodos, Kreta z niesamowitymi plażami Balos i Elafonisi oraz wąwozem Samaria, kompaktowa Skopelos (kręcili tam film Mamma Mia), zielone Korfu, niebieskie Santorini, kompaktowa Kefalonia. No i Ateny rzecz jasna, ale także meteory. Dalszy przegląd donic betonowych już wkrótce.

Polecane produkty

Donice betonowe

Donica Hiszpańska

Donice betonowe

Donica Włoska

Załaduj więcej artykułów

Zobacz również