NEWSLETTER
Płukanka czyli jak wypłukać cement, żeby odsłonić kruszywa. 05-12-16

 
Kostka brukowa Pozbruk to nie tylko najnowsze wzory i kolory, ale także wszechstronne technologie produkcji. W zależności od rodzaju końcowej obróbki produktu można uzyskać rozmaite efekty – m.in. powierzchnię pokrytą szlachetnymi kruszywami poddaną obróbce w technologii NOVA.

Popularna płukanka, to proces podczas którego na wierzchniej płaszczyźnie kostki brukowej rozprowadzana jest warstwa mieszanki betonowej i szlachetnych, różnobarwnych kruszyw. W kolejnym etapie procesu zaczyn cementowy, znajdujący się wokół kruszyw, zostaje wypłukany silnym strumieniem wody, stąd potoczna nazwa technologii. Pracujące pod określonym kątem dysze, przesuwają się równomiernie po całej warstwie kostki brukowej, dzięki czemu woda wypłukuje cement w całości, a efekt jest precyzyjny i powtarzalny. Uwydatnione w ten sposób kruszywa stanowią wierzchnią, ozdobną warstwę kostki brukowej.

Technologia NOVA wpływa nie tylko na to, jak kostka brukowa wygląda, zwiększa również jej walory użytkowe. Płukanki charakteryzują się bowiem podwyższoną przyczepnością, a ich właściwości antypoślizgowe mogą zostać wykorzystane wszędzie tam, gdzie wymagają tego względy bezpieczeństwa związane z projektowaniem ciągów komunikacyjnych.

Nawierzchnie NOVA odkrywają piękno naturalnych kruszyw użytych w procesie produkcji. W ofercie Pozbruk produkty poddane procesowi płukania dostępne są w różnych wariantach wymiarowych – od najmniejszych kostek GRANIT, poprzez uniwersalną PLAZĘ, aż do największych płyt PLAZA GRANDE oraz GABARYT.

Zobacz produkt: Granit Nova

Zobacz produkt: Plaza Nova 6

Zobacz produkt: Plaza Nova 8

Zobacz produkt: Plaza Grande Nova

Zobacz produkt: Gabaryt Nova

© 2015 POZBRUK. Wszystkie prawa zastrzeżone.