NEWSLETTER
Skracamy czas budowy. Strunobetonowe stropy SBS Murotherm 19-12-16

 
Murotherm to marka Pozbruk stworzona dla wygody i szybkości budowania. Strunobetonowe stropy, dzięki rozwiązaniom opartym na nowoczesnej technologii sprężania, to montaż bez dźwigu i rozpiętość stropu nawet do 11,5m !

System stropowy MUROTHERM to 3 rodzaje sprężonych belek o wysokości 110, 140 i 170mm różniących się ilością i rozmieszczeniem stosowanych splotów sprężających, oraz 3 rodzaje pustaków wypełniających o wysokościach 120, 160 i 200mm, wykonanych z lekkiego keramzytobetonu.

Czym jest technologia sprężania? To wprowadzanie na etapie produkcji sprężonych splotów ze stali wysokiej wytrzymałości i zalanie ich wysokiej jakości betonem. Tak uzyskany produkt – belka stropowa – jest charakterystycznie lekko wygięta, co nie sugeruje, że strunobeton jest wybrakowany. Wygięcie zapewnia dodatkową nośność stropu. Tak zwana ujemna strzałka montażowa, po obciążeniu belek stropowych pustakami, powoduje, że strop zaczyna uginać się w dół, wyrównując ujemne ugięcie. Efekt ten pozwala korzystać ze stropów Murotherm na dużych rozpiętościach bez dodatkowego obciążania belek i wzmacniania masy produktu.

System stropowy Murotherm pozwala konstruować stropy o grubości 16 cm i rozpiętościach nawet 11,5 metra! Niewielka masa belek stropowych i pustaków pozwala na prosty montaż, bez konieczności gęstego stemplowania i stosowania żeber rozdzielczych.

Sztywność stropu, oraz brak efektu „klawiszowania” zapewnione są przez układaną na całej powierzchni siatkę zbrojeniową. Wysoka wytrzymałość materiałów, technologia sprężania oraz szeroki asortyment belek i pustaków dają szerokie możliwości dostosowania stropów do wymagań projektowych.

System Murotherm jest opatentowaną technologią Pozbruk ułatwiającą budowę zarówno w budownictwie mieszkalnym, jak i przemysłowym.

Zobacz produkt: Strunobetonowe stropy – SBS Murotherm

© 2015 POZBRUK. Wszystkie prawa zastrzeżone.