NEWSLETTER
Skracamy czas budowy. Strunobetonowe nadproża NSB Murotherm 30-11-16

 
Murotherm to marka Pozbruk stworzona dla wygody i szybkości budowania. Strunobetonowe stropy, nadproża oraz keramzytobetonowe pustaki, dzięki innowacyjnym rozwiązaniom technologicznym, skracają czas budowy i minimalizują jej koszty.

Nowoczesna technologia sprężania stosowana w nadprożach Pozbruk polega na naciąganiu na etapie produkcji metalowych splotów ze stali o wysokiej wytrzymałości. W kolejnym etapie cięgna zalewane są betonem wysokiej klasy, a gdy uzyska on odpowiednią wytrzymałość, metalowy splot zostaje odcięty na końcach i w ten sposób uzyskuje się strunobeton. Nadproża Murotherm, dzięki ujemnemu wygięciu, mają dodatkową nośność, co pozwala na uzyskanie dużych wytrzymałości stropu, przy zachowaniu niewielkich wymiarów przekroju.

Czym jest ujemna strzałka montażowa? To efekt naciągnięcia strunobetonu i jego wyprężenia, który powoduje, że nadproże Murotherm nie jest idealnie proste, a wygięte do góry. Po ułożeniu go na budowie i po przyłożeniu obciążeń od ścian i stropów z wyższych kondygnacji, nadproże zaczyna uginać się w dół – wyrównując wstępne, ujemne wygięcie.

Nowatorskie rozwiązanie na budowę stropu firmy Pozbruk, dzięki zastosowaniu technologii strunobetonu, ma nie tylko wzmocnioną nośność. Dzięki temu, że nadproże Murotherm jest gotowym prefabrykatem, nie wymaga dozbrajania ani zalewania dodatkowo betonem. Po wbudowaniu można natychmiast przystąpić do dalszych prac. Nośność i sztywność belki umożliwiają również układanie kolejnych warstw ściany bez konieczności stemplowania. Nadproża Murotherm występują w trzech wariantach wysokości 114, 110 oraz 71, co umozliwia idealne dopasowanie elementu do szerokości otworu okiennego.

System Murotherm, dzięki wyeliminowaniu dozbrajania oraz zalewania betonem, znacznie przyspiesza czas inwestycji, a co za tym idzie pozwala w realny sposób zaoszczędzić pieniądze. Wysoka jakość betonu użyta do produkcji nadproży Pozbruk o wytrzymałości C40/50 oraz kontrola produkcji na każdym etapie, gwarantują odporność na działania mechaniczne i wysoką jakość produktu.

System Murotherm jest opatentowaną technologią Pozbruk ułatwiającą budowę zarówno w budownictwie mieszkalnym, jak i przemysłowym.

Zobacz produkt: NSB Murotherm

© 2015 POZBRUK. Wszystkie prawa zastrzeżone.