NEWSLETTER
Kostka brukowa i taras jak nowe. Przygotowujemy nawierzchnię do zimy. 14-11-16

 
Płyty tarasowe czy kostka brukowa starczą na długie lata, pod warunkiem, że odpowiednio będziemy dbać o ich użytkowanie. W ciągu roku na naszych podjazdach i tarasach gromadzi się cała masa zanieczyszczeń, dlatego powierzchnie użytkowe należy regularnie konserwować. Przeczytaj, jak przygotować podjazd i taras do zimy.

Olej silnikowy, błoto, brud z opon, kurz, mchy i porosty powodują, że po dłuższym czasie użytkowania kostka brukowa i płyty tarasowe wymagają odświeżenia. Zanim spadnie śnieg warto zadbać o ich prawidłowe czyszczenie, żeby na wiosnę móc ponownie cieszyć oko zadbanym tarasem oraz podjazdem.

Pozbruk w swojej ofercie posiada 3 rodzaje preparatów do zabrudzeń, w zależności od tego, z jakiego rodzaju problemem mamy do czynienia. Przed przystąpieniem do czyszczenia i konserwacji nawierzchni, należy zdiagnozować problem i dobrać odpowiednie środki. Jeśli twój podjazd szpecą zielone wykwity, najprawdopodobniej zadomowiły się na nim mchy i porosty. Naloty pochodzenia organicznego należy jak najszybciej usuwać, ponieważ do swojej egzystencji potrzebują wody, którą gromadzą w systemach korzeniowych. Rozbudowany system korzeniowy i ujemne temperatury powodują, że kostka brukowa ulega stopniowej degradacji, a na jej powierzchni pojawiają się mikropęknięcia. Aby tego uniknąć, należy zastosować Chwastout, który szybko i skutecznie poradzi sobie z nalotem.

Innym problemem są białe plamy, które bardzo często pojawiają się na wyrobach betonowych. Wykwity wapienne, bo o nich mowa, to naturalny efekt zachodzących w betonie reakcji chemicznych, które nie wpływają na jakość kostki brukowej czy płyt tarasowych, są jednak nieestetyczne. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom klientów Pozbruk w swoich laboratoriach opracował środek do usuwania wykwitów. Reduktor to specjalistyczny preparat, który czyści i konserwuje nawierzchnię, bez ingerowania w jej strukturę. Nanoszony zarówno na suchą, jak i mokrą powierzchnię, skutecznie usuwa białe plamy, zostawiając kostkę czystą i świeżą.

Gdy już poradzimy sobie z mikroorganizmami i wykwitami, nawierzchnię należy dokładnie umyć. Uniwersal to łagodny środek do codziennej pielęgnacji, który odświeża kolor oraz czyści drobne zabrudzenia, ułatwiając utrzymanie podjazdów oraz tarasów w czystości. Tak przygotowana do zimy nawierzchnia po stopnieniu śniegu nie zaskoczy nas żadnymi ubytkami, a jej kolor będzie tak samo świeży i intensywny jak tuż po zakupie.

Zobacz produkt: Chwastout

Zobacz produkt: Uniwersal

Zobacz produkt: Reduktor

© 2015 POZBRUK. Wszystkie prawa zastrzeżone.