NEWSLETTER
Jak wykonać taras 19-10-16

 
Samodzielne wykonanie posadzki tarasowej nie musi być ani trudne ani czasochłonne. Właściwe dobranie materiału budowlanego oraz dedykowanej do niego metody montażu nie tylko znacznie skraca czas powstawania tarasu, ale i ułatwia jego eksploatację w przyszłości, przy jednoczesnym zminimalizowaniu kosztów.

Betonowe płyty tarasowe z kolekcji Presstone firmy Pozbruk to rozwiązanie idealne do zastosowania metody układania „na sucho”. Plastikowe podkładki do układania płyt tarasowych zapewniają dobrą cyrkulację powietrza i odprowadzanie wody pod powierzchnią tarasu, łatwą wymianę uszkodzonych elementów w przyszłości oraz co najważniejsze – możliwość korzystania z tarasu zaraz po jego ułożeniu!

Przed przystąpieniem do prac, ze względu na indywidualny charakter każdej realizacji oraz usytuowanie tarasu, należy wykonać projekt powierzchni oraz odpowiednio przygotować podłoże. Na płycie żelbetowej, będącej konstrukcją tarasu wykonuje się strefę spadkową z betonu o nachyleniu ok 2 % w celu zapewnienia prawidłowego odprowadzenia wody. Jeśli to konieczne, na warstwie spadkowej powinno się zastosować izolację przeciwwilgociową. Układanie płyt następuje bezpośrednio na warstwie wodoszczelnej.
Podkładki, dzięki regulowanej wysokości, znakomicie niwelują wszelkie niedoskonałości podłoża oraz poziomują posadzkę, a dystanse tworzą idealnie równą spoinę między płytami, bez konieczności ich fugowania.

Zaczynając układanie powierzchni na podkładkach, w zależności od wielkości płyt tarasowych należy ułożyć po jednej podkładce w każdym narożniku płyty tarasowej, dokładając do niej kolejno płyty sąsiadujące. W przypadku większych płyt zaleca się użyć jednej podkładki jako punktu podparcia na środku płyty, usuwając wcześniej krzyżyk z podkładki. Płyty należy układać zachowując spadek 0,5-2 % w kierunku odwodnienia. Przy zachowaniu ww zasad należy układać analogicznie płyty aż do ułożenia całej powierzchni tarasu, podkładki krańcowe na obrzeżach tarasu należy obciąć.
Tak przygotowana nawierzchnia jest gotowa do użytku zaraz po ułożeniu płyt. Rozwiązanie to jest idealne do zastosowania na tarasach, balkonach oraz w miejscach, do których konieczny jest dostęp do instalacji, znajdujący się pod płytami.

Przy zakupie płyt tarasowych w firmie Pozbruk i chęć zastosowania tej metody ułożenia dział sprzedaży dobierze odpowiedni rodzaj i wielkość podkładek dystansowych, uwzględniając przeznaczenie posadzki i sposób wykonania warstwy wyrównawczej. Analogicznie do ww metody płyty Presstone można układać na podkładkach stałych, a także na płycie fundamentowej przy użyciu woreczków lub pierścieni z zaprawą.

Płyty tarasowe Presstone powstałe na bazie naturalnych kruszyw, dzięki innowacyjnym metodom zabezpieczenia są wyjątkowo trwałe i odporne na warunki atmosferyczne. Gotowe prefabrykaty w kolorach na bazie bazaltów, marmurów, dolomitów, granitów i piaskowców mogą być poddawane dodatkowej obróbce poprzez szczotkowanie, piaskowanie, szlifowanie i polerowanie. Różnorodność wymiarów pozwala dopasować płyty do każdego rozwiązania bez konieczności docinania materiału. Ofertę uzupełniają cokoły w kolorystyce płyt.

Zobacz produkty serii PRESSTONE na tarasy

© 2015 POZBRUK. Wszystkie prawa zastrzeżone.